Uczelnia Sorosa opuszcza Budapeszt.

Uczelnia Sorosa opuszcza Budapeszt.

George Soros (ur. 1930 r. w Budapeszcie jako György Schwartz), amerykański finansista pochodzenia żydowsko--węgierskiego, inwestor i spekulant walutowy, sponsor organizacji pozarządowych w wielu krajach świata, z wykształcenia filozof. George Soros (ur. 1930 r. w Budapeszcie jako György Schwartz), amerykański finansista pochodzenia żydowsko--węgierskiego, inwestor i spekulant walutowy, sponsor organizacji pozarządowych w wielu krajach świata, z wykształcenia filozof.

Na Central European University(CEU) , uczelni założonej przez amerykańskiego miliardera pochodzenia węgierskiego George’a Sorosa, szykują się wielkie , chociaż nie niespodziewane zmiany: od semestru zimowego 2019 roku, studenci I roku rozpoczną zajęcia w nowej siedzibie CEU, czyli w Wiedniu. CEU zachowa swoją akredytację jako węgierski uniwersytet i planuje prowadzić tam działalność naukową i badawczą „tak długo jak to możliwe” Burmistrz Wiednia Michael Ludwig(SPO, socjaldemokracja) przyjal tę wiadomość entuzjastycznie, zapewniając o „przygotowaniu serdecznego przywitania” tej „renomowanej i zorientowanej społecznie uczelni”

Data ogłoszenia wiadomości o „przeprowadzce” zbiegła się z brakiem podpisu węgierskiego rządu pod umową, która gwarantowałaby dalsze istnienie uczelni. Rektor CEU Michael Ignatieff skarży się, iż CEU z Węgier „został wypchnięty siłą”

Źródło ”Die Presse”/Wpis(99)

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

Andreas von Rétyi

Kim jest naprawdę? Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata.

 

Numer 12/2018

Wiara Patriotyzm i Sztuka

Numer 12/2018

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.