Lekarz nieczytelnie wypisał receptę – skutki były katastrofalne…

Lekarz nieczytelnie wypisał receptę – skutki były katastrofalne…

Kobieta zaaplikowała na chore oko krem na całkowicie inną dolegliwość.

O mało czytelnym odręcznym piśmie lekarzy i związanych z tym problemach z realizacją recept krążą legendy, jest to także tematem niezliczonych żartów. Tymczasem sytuacja niczym z dowcipu wydarzyła się na Wyspach Brytyjskich – tyle że przypuszczalnie nikomu nie było do śmiechu.

Pewna pacjentka zgłosiła się do jednego ze szpitali w Glasgow z zaczerwienionym, spuchniętym okiem, skarżąc się na problemy z widzeniem. Dolegliwości pojawiły się po tym, gdy zaaplikowała sobie lekarstwo przepisane jej w związku z zespołem suchego oka. Jak się okazało, zamiast właściwego preparatu o nazwie VitA-POS wydano jej w aptece Vitaros – krem na problemy z erekcją.

Diagnoza wykazała, że kobieta cierpi na zapalenie spojówek oraz ma uszkodzoną rogówkę. Po kilku dniach udało się zneutralizować szkody, jakie wyrządził w oku pacjentki nieodpowiedni środek, mimo to wciąż odczuwała ból.

Magdalena Edington, lekarka, która sporządziła raport w tej sprawie wraz ze swoimi kolegami Julie Connolly i Davidem Lockingtonem, podkreślili konieczność większej uwagi przy przepisywaniu leków. Zaproponowali, by wypełniać recepty pismem drukowanym, aby uniknąć podobnych wypadków w przyszłości.

Źródło: ABC, AM

Śladami Zbawiciela

Śladami Zbawiciela

 

Nie wszyscy mogą wybrać się osobiście do Ziemi Świętej i Wiecznego Miasta, by stąpać tam śladami Jezusa i Jego następcy – św. Piotra. Ten album pozwala dotrzeć tam każdemu, by mógł poznać je bliżej i doznać głębokich duchowych przeżyć. Wędrując po kartach książki pielgrzymujemy częściowo wspólnie z trzema papieżami – św. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.