Polscy europosłowie złożyli oficjalne zapytanie o stan demokracji we Francji.

Polscy europosłowie złożyli oficjalne zapytanie o stan demokracji we Francji.

Demonstracja „żółtych kamizelek” we Francji. Fot. Wikimedia Demonstracja „żółtych kamizelek” we Francji. Fot. Wikimedia

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zgłosiła wniosek o przeprowadzenie w parlamencie Europejskim debaty na temat kryzysu demokracji we Francji. W imieniu EKR przedstawił go europoseł Ryszard Czarnecki - Francja jest jednym z dwóch najważniejszych krajów UE. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w tym kraju, gdyż w ostatnie cztery weekendy na ulice francuskich miast wyszły setki tysięcy demonstrantów, ponad 2 000 zostało aresztowanych, blisko 900 osób zostało rannych- mówił Czarnecki.

Europoseł PiS przypomniał, że skoro wcześniej PE dyskutował na temat sytuacji w Rumunii, na Węgrzech i w Polsce, to teraz powinien zająć się ostatnimi wydarzeniami we Francji, ponieważ tamtejsza sytuacja jest ważna z punktu widzenia całej UE.

Parlament Europejski nie poparł powyższego wniosku, co jednak nie jest niespodzianką i dobrze wpisuje się w hipokryzję opisaną przez Czarneckiego.-Ponieważ od wielu dni ogniskuje to uwagę całego świata i dochodzi do bardzo niepokojących wydarzeń, brutalności policji, zatrzymań i ogólnego chaosu., więc jest oczywiste., że Parlament, który wcześniej reagował znacznie energiczniej w bardziej wątpliwych sytuacjach, powinien o tym porozmawiać-uważa prof. Ryszard Legutko, przewodniczący Grupy EKR.

Źródło EKR/WPIS NR 12(98)

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.