Znamy już hasło Dnia Papieskiego obchodzonego w 2019 roku

Znamy już hasło Dnia Papieskiego obchodzonego w 2019 roku

Sakrament Bierzmowania  w Makowie Podhalańskim. Kard. Wojtyła przekazuje bierzmowanym dar Ducha Św. i namaszcza ich olejem Krzyżma. Sakrament Bierzmowania w Makowie Podhalańskim. Kard. Wojtyła przekazuje bierzmowanym dar Ducha Św. i namaszcza ich olejem Krzyżma.

„Wstańcie, chodźmy!” to hasło Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku. „Słowa: ‘Wstańmy i chodźmy’ przypominać mają innym 40-lecie pielgrzymki papieża do Polski w 1979 roku – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

„Nie chodzi o to tylko, aby wspominać końcówkę pontyfikatu Jana Pawła II i czas, kiedy ukazała się książka napisana przez Ojca Świętego, ale żeby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby i dzieła. Obchodząc 50-lecie kapłaństwa został nakłoniony do napisania książki o kapłaństwie ‘Dar i Tajemnica’.Po niej dotarły głosy do Ojca Świętego, aby podobną książkę wydał na 50-lecie swojego biskupstwa i tak w latach 2002-2003 powstała książka ‘Wstańcie, chodźmy!’, której tytuł został zaczerpnięty z Ewangelii wg św. Marka. W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wszystkich, abyśmy zmobilizowani weszli w trzecie tysiąclecie” – podkreślił kard. Nycz.

Obchody XIX Dnia Papieskiego ustanowiono na 13 października 2019 roku. W tym dniu będziemy mieli okazję pochylić się także nad dziełem papieża tuż przed 100. rocznicą jego urodzin, która przypada w 2020 roku.

Wstańcie, chodźmy!

Wstańcie, chodźmy!

Jan Paweł II, Adam Bujak

Albumowe wydanie bestsellerowego dzieła Jana Pawła II, w którym na prawie 300 fotografiach ukazane zostały osoby i miejsca, o których Papież pisze w swoim tekście. Przez karty albumu przewijają się najwybitniejsze postaci powojennej historii Polski - Prymas Tysiąclecia i inni wybitni hierarchowie Kościoła, znakomici artyści, działacze podziemia, zasłużeni legioniści oraz zwykli ludzie, jak choćby mieszkańcy podhalańskiej wsi czy krakowskich Bieńczyc.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.