Papież do młodych: prawdziwym eliksirem młodości jest świętość!

Papież do młodych: prawdziwym eliksirem młodości jest świętość!

Ojciec Święty Franciszek wita się z dziećmi ze szkoły katolickiej, w obecności ówczesnego prezydenta Baracka Obamy, podczas wizyty do Stanów Zjednoczonych Ameryki (25 września 2015 r.). / Źródło: Biały Dom Ojciec Święty Franciszek wita się z dziećmi ze szkoły katolickiej, w obecności ówczesnego prezydenta Baracka Obamy, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych Ameryki (25 września 2015 r.). / Źródło: Biały Dom

Chrześcijanie byli prekursorami rewolucji cyfrowej w komunikacji. Nawet jeśli byli rozproszeni po całym świecie, pozostawali połączeni tą samą wiarą – powiedział Papież w wideoprzesłaniu do młodzieży, która zgromadziła się wczoraj wieczorem na modlitwę w Isola del Gran Sasso, w nowym sanktuarium św. Gabriela Possentiego. Był to XIX-wieczny pasjonista, który zmarł w wieku 24 lat, jednakże pomimo tak młodego wieku zasłynął z wielkiego nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej. We Włoszech jest patronem studentów.

Franciszek zachęcił młodych, by idąc za przykładem św. Gabriela, a także młodej Maryi z Nazaretu, nie bali się być święci. Dla świętości bowiem, każdy wiek jest dobry. A na pewno jest nim młodość – dodał Papież.

„Maryja była młoda – mówił Ojciec Święty – być może była jeszcze nastolatką, kiedy Anioł skierował do niej swoje słowo, obalając jej małe życiowe plany, aby włączyć Ją w wielkie plany Boga w Jezusie Chrystusie. Młodą pozostała również później, kiedy pomimo mijających lat, z młodzieńczym entuzjazmem stawała się uczennicą swego Syna i poszła za Nim aż pod krzyż z odwagą, którą mają tylko ludzie młodzi. Na zawsze pozostaje młoda. Również teraz, kiedy kontemplujemy Ją jako Wniebowziętą, bo świętość zachowuje w nas młodość, świętość jest prawdziwym eliksirem młodości, którego tak bardzo potrzebujemy. Tę odnowioną młodość dało nam zmartwychwstanie Pana. ”

Wraz z młodymi Włochami dzięki telewizyjnemu połączeniu modlili się również ich rówieśnicy z Tajwanu, Irlandii, Rosji i Panamy. Do każdej z tych grup Franciszek zwrócił się z osobnym pozdrowieniem. Wszystkich zachęcił, by uczyli dorosłych budowania mostów, dialogu i zgody.

„Drodzy młodzi – mówił Franciszek – powróciwszy do waszych rodzin i parafii – w Teramo, Panamie, Rosji, Irlandii i Tajwanie – nie dajcie się uciszyć. Oczywiście, ten, kto mówi, może się mylić. Również młodzi popełniają niekiedy błędy, są ludźmi, grzeszą czasami brakiem ostrożności, na przykład. Ale nie bójcie się popełniać błędy i uczyć się na błędach. W ten sposób idzie się naprzód. Jeśli ktoś, wasi rodzice, kapłani, nauczyciele będą próbowali zamknąć wam usta, przypomnijcie im, że Kościół i świat potrzebują młodych, aby się odmłodzić. I nie zapominajcie, że macie u swego boku niezwyciężonych sprzymierzeńców: Chrystusa, wiecznie młodego; Maryję, młodą Niewiastę; św. Gabriela i wszystkich świętych, którzy są tajemnicą wiecznej młodości Kościoła.”

Źródło: Radio Watykańskie

Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata

Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata

Adam Bujak, Marcin Bujak, kard. Stanisław Dziwisz, abp Stanisław Gądecki, abp Henryk Hoser

Bez wątpienia Papież pokochał Polskę, a Polska pokochała papieża. Pielgrzymka Franciszka do naszej Ojczyzny z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wykorzystana została znakomicie przez obie strony do wzajemnego poznania się. Przyglądając się z bliska zachowaniu i słuchając słów Ojca Świętego, mogliśmy przekonać się, że opinie na temat papieża Franciszka jakże często bywają krzywdzące, a jego wypowiedzi jakże często przekłamywane, poddawane lewicowej „obróbce”.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.