„Anonimowy katolik” wśród lektur obowiązkowych w polskich domach!

„Anonimowy katolik” wśród lektur obowiązkowych w polskich domach!

„Bardzo ciekawa książka opowiadająca o kiepsko praktykującym katoliku, który zaczął wdrażać w życie nauki Kościoła” – mówi gość „Ekspresu rodzinnego” Wioletta Palarczyk.

Stałym punktem programu TVP1 pt. „Ekspres rodzinny” są recenzje książkowe przedstawiane przez zaproszone do programu rodziny.

„Anonimowy katolik” został doceniony za ciekawego, wiarygodnego bohatera, wartką akcję i doskonały język książki. Dzięki tym atutom książkę czyta się jednym tchem. Co ciekawe, główny bohater Thierry nie jest wydumaną postacią literacką, ale obywatelem współczesnego świata, mieszkańcem Francji. Odnosząc znaczące sukcesy w branży telewizyjnej i ciesząc się popularnością, Thierry w wieku 45 lat przeżył nawrócenie. Ten fakt stał się kanwą jego autobiograficznej powieści pt. „Anonimowy katolik”.

„Przywdziewałem niewidzialny pancerz obojętności, a teraz go porzuciłem: łatwiej mi się oddycha, jestem mniej skurczony(...)

Myślę o słowach hiszpańskiego księdza: ‘Bóg ma jeszcze dla was niezwykłe niespodzianki. Radość dopiero się zaczyna. Najlepsze dopiero przed wami’(...)

Mam czterdzieści pięć lat i właśnie nauczono mnie jak żyć! Patrzę na ludzi, których mijam i życzę im, by otrzymali tę samą szansę odkrycia w głębi siebie samych ciepłego serca z ciała i krwi”.

Co się stało z Thierrym? Z kim musiał się spotkać, aby tak przewartościować swoje życie?

Zapraszam do pasjonującej lektury „Anonimowego katolika” Thierry’ego Bizota.

Anonimowy katolik

Anonimowy katolik

Thierry Bizot

Niezwykłe świadectwo człowieka, które w porywającej powieści opowiada prawdziwą historię swojego powrotu do wiary. Od obojętności, przez zwątpienie do nawrócenia…
Thierry Bizot, tytułowy „Anonimowy Katolik”, jest znanym producentem telewizyjnym we Francji, odnosi sukcesy, ludzie go lubią i cenią, jada w dobrych restauracjach Paryża, ma żonę oraz dzieci i prowadzi życie w dużej mierze podporządkowane swojej pracy.

 

PAKIET Benedykt XVI. Tom 1 i 2

PAKIET Benedykt XVI. Tom 1 i 2

Benedykt XVI

Benedykt XVI. Tom 1. Apostołowie
W tym niezwykłym albumie Ojciec Święty Benedykt XVI krok po kroku kreśli jasnym, głębokim i tchnącym świeżością językiem drogi życia Apostołów, w tym ich przemiany duchowe. Słowa papieskie, poświęcone najbliższym towarzyszom Chrystusa, uzupełniono elementami artystycznymi, reprodukcjami obrazów, które powstały w pracowniach największych mistrzów; te dzieła to kamienie milowe w historii sztuki. Na kolejnych kartach albumu spotykamy m.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.