Francja: Prezydent Macron podpisał kontrowersyjną ustawę antyterrorystyczną.

Francja: Prezydent Macron podpisał kontrowersyjną ustawę antyterrorystyczną.

Nowa ustawa uprawnia policję do przeszukiwania domów, zamykania miejsc kultu, czy zatrzymywania podejrzanych ekstremistów bez nakazu sądowego.  Fot.:Nitot/3.0 Unported/Wikimedia Commons Nowa ustawa uprawnia policję do przeszukiwania domów, zamykania miejsc kultu, czy zatrzymywania podejrzanych ekstremistów bez nakazu sądowego. Fot.:Nitot/3.0 Unported/Wikimedia Commons Emmanuel Macron podpisał wczoraj ustawę, która przez część społeczeństwa i obserwatorów określana jest jako kontrowersyjna. Chodzi o uprawnienie władzy do przeszukiwania domów, zamykania miejsc kultu, czy zatrzymywania podejrzanych ekstremistów, bez nakazu sądowego. Nowa ustawa, ma zastąpić wygasający z końcem października stan wyjątkowy, który został głoszony w całej Francji, po ataku terrorystycznym, który miał miejsce w Paryżu w 2015 roku.

Przeciwnicy ustawy uważają, że zagraża ona wolnościom obywatelskim oraz uderza w imigrantów i zamieszkujące Francję mniejszości narodowe. Chodzi tu w szczególności o muzułmanów, którzy według przeciwników wprowadzenia nowej ustawy, będą tym samym prześladowani i uciskani.

Dzięki nowemu prawu, policja bez specjalnej zgody sądu, będzie mogła podjąć odpowiednie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Do kompetencji policji będzie teraz należała możliwość zamknięcia miejsca kultu religijnego, w którym promowany jest radykalizm. Ponadto dozwolone będą kontrole na obszarach przygranicznych, na dworcach kolejowych, w portach i na lotniskach. Co więcej policja będzie miała prawo legitymować każdego, bez względu na powód.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

Prezydent Macron podpisując ustawę zwrócił uwagę, że jest ona ważna ze względu na ciągłość zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. „To prawo pozwoli nam zakończyć stan wyjątkowy 1 listopada, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo naszym obywatelom”. Ustawa zyskała moc prawną już dziś, chociaż będzie respektowana dopiero po wygaśnięciu stanu wyjątkowego.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, ustawa była tematem szeregu intensywnych dyskusji wśród polityków. Prezydent Macron złożył obietnicę, że po upływie dwóch lat, słuszność wprowadzenia nowej ustawy antyterrorystycznej i jej skuteczność zostaną poddane ocenie. Swoje opinie wyrażali także Francuzi. Z przeprowadzonej przez dziennik Le Figaro ankiety, wynika większość, bo 57% respondentów poparło zaostrzenie prawa antyterrorystycznego, nawet kosztem podstawowych wolności. Francuzi chcą czuć się bezpiecznie i żyć normalnie, bez strachu o życie własne i bliskich.

Źródło: DW, kf

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Obserwator

    Powoli masoneria osiąga swoje cele. Stworzenie stanu permanentnego zagrożenia, a potem ograniczanie wolności obywatelskich, inwigilacja operacyjna bez nadzoru sądowego itp. Kolejne będą czipy czy coś w tym stylu oczywiście wszystko dla dobra i bezpieczeństwa obywateli. Zamykanie miejsc kultu dotyczyć będzie również a może przede wszystkim kościołów, w których głosić będą Ewangelię Chrystusa bo to On jest prawdziwym zagrożeniem dla rządzących.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.