Prezydent Węgier oficjalnie poprosił premiera Viktora Orbána o powołanie nowego rządu!

Prezydent Węgier oficjalnie poprosił premiera Viktora Orbána o powołanie nowego rządu!

Viktor Orbán, przewodniczący zwycięskiej, narodowej i konserwatywnej partii Fidesz na Węgrzech. / Źródło: Flickr. Viktor Orbán, przewodniczący zwycięskiej, narodowej i konserwatywnej partii Fidesz na Węgrzech. / Źródło: Flickr.

Dziś prezydent Węgier János Áder poprosił o powołanie nowego rządu Viktora Orbána, którego partia polityczna Fidesz wygrała wybory parlamentarne, zdobywając 133 ze 199 miejsc w parlamencie, co pozwoli partii na uchwalenie nawet takich praw wymagających 2/3 poparcia. Pierwsza sesja nowego parlamentu odbędzie się już we wtorek 8 maja, na której Orbán ponownie zostanie wybrany na urząd premiera.


W poprzedni piątek w wywiadzie radiowym Vitkor Orbán powiedział, że buduje „ prawdziwą chrześcijańską demokrację.” Premier Węgier uważa, że głównym zadaniem nowego rządu będzie zachowanie węgierskiego bezpieczeństwa i chrześcijańskiej kultury kraju. "Pracujemy nad budową starej chrześcijańskiej demokracji, zakorzenionej w europejskich tradycjach ... Wierzymy w znaczenie narodu, a na Węgrzech nie chcemy ustępować żadnej ponadnarodowej firmie czy imperium politycznemu," powiedział Orbán.

Przewodniczący Fideszu jest znany z walki z napływem imigrantów do Węgier. Jednym z pierwszych praw, które mają zostać uchwalone przez parlament, jest ustawa „Stop Soros”, która będzie nakładać 25 % podatku na zagraniczne darowizny pozarządowe, które wspierałyby imigrację. Ponadto każda organizacja zaangażowana w kwestię imigracji będzie musiała wystąpić o pozwolenie od węgierskich organów bezpieczeństwa.

Źródło: The Guardian, BT

Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka

Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka

Adam Sosnowski

Historia niezwykłej kobiety, która z małej, mazowieckiej wsi wyruszyła przed laty w świat, aby w Krakowie znaleźć miłość swojego życia, a potem w tragiczny sposób stracić ją w Smoleńsku. Zuzanna Kurtyka została przedstawiona na tle wydarzeń historycznych, których niejednokrotnie była świadkiem i uczestnikiem. Poznajemy jej rozterki wewnętrzne i sposób myślenia.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.