Austria: Prześladowanie chrześcijan to ludobójstwo!
Nigeryjcy żołnierze ze zdobytą flagą islamistów. Fot.: archiwum Białego Kruka Nie tak dawno w austriackim parlamencie doszło do uchwalenia niezwykle istotnej, historycznej rezolucji. Zgłoszona ustawa uznająca, iż prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie to ludobójstwo, została uchwalona niemal jednogłośnie. Niestety ta ważna informacja ta nie odbiła się w polskich mediach zbyt szerokim echem. Można powiedzieć, że przez główne media została wręcz przemilczana.
Nie jest to pierwszy tego typu dokument na świecie. Już rok temu, 27 stycznia Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy oświadczyło, że ISIS „dopuściło się ataków ludobójstwa i innych poważnych przestępstw zagrożonych karą na mocy prawa międzynarodowego”, zaś 4 lutego 2016 zbrodnie Państwa Islamskiego potępił także Parlament Europejski. Swoje zdanie w tej kwestii powiedziały również Stany Zjednoczone, uznając działania ISIS wobec mniejszości religijnych, w tym chrześcijan i szyitów, za ludobójstwo. Stosowny dokument został wydany przez sekretarza stanu USA, Johna Kerrego.
Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.
Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.
Austria jest jednym z pierwszych krajów, które zajęły oficjalne stanowisko w sprawie prześladowań. Ma to być pierwszy krok, do powstrzymania przemocy wobec chrześcijan na Bliskim Wschodzie i roztoczenia opieki nad jej ofiarami. Rezolucja uchwalona przez Austrię wzywa państwa członkowskie Unii Europejskiej do pojęcia współpracy i uchwalenia podobnych rezolucji. Współpraca państw członkowskich ma na celu wdrożenie środków służących do zwalczania radykalizacji. Rząd austriacki wzywa również do ścigania zbrodniarzy i postawienie ich przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. W doprowadzeniu winnych pomóc ma Irak oraz Syria. Austria apeluje również, aby odpowiednie kroki podjęła Rada Bezpieczeństwa ONZ.
Państwo Islamskie dopuszcza się haniebnych czynów, do których można zaliczyć ścięcia, tortury, gwałt, przymusowe eksmisje oraz inne okrucieństwa szczególnie skierowane w stronę mniejszości chrześcijańskiej i innych mniejszości religijnych.
Istotną rolę w propagowaniu sprawy uznania przez wszystkie państwa prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie odgrywa Instytut Ordo Iuris, który na bieżąco monitoruje prześladowania chrześcijan na świecie, równocześnie analizując możliwości przeciwdziałania zbrodniom dokonywanym przez ISIS. Jeszcze w tym miesiącu Instytut Ordo Iuris ma opublikować przygotowywany przez siebie raport „Persecution of Christians. Time to React to Genocide” (Prześladowanie chrześcijan. Czas zareagować na ludobójstwo), który ma za zadanie zapoczątkować poważną dyskusję na temat konkretnych międzynarodowych działań, zapobiegającym i przeciwdziałającym wymierzonym w chrześcijan zbrodniom.
Źródło: Ordo Iuris, acjl.org, kf
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.