Bezprzewodowa ładowarka. Krok milowy technologii, czy groźny dla zdrowia generator szkodliwego promieniowania?

Bezprzewodowa ładowarka. Krok milowy technologii, czy groźny dla zdrowia generator szkodliwego promieniowania?

Dziś coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez technologii.  Fot.:Kuba Bożanowski/2.0/Wikimedia commons Dziś coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez technologii. Fot.:Kuba Bożanowski/2.0/Wikimedia commons Jak zapowiadają naukowcy i inżynierowie, już niebawem klasyczne ładowarki przejdą do przeszłości. Firma Energous Corporation ogłosiła, że ​​otrzymała od Federal Communications Commission (FCC) certyfikat dla nadajnika WattUp Mid Field. Jest to nowoczesna technologia zaprojektowana do emitowania skupionej energii, która za pomocą fal radiowych przenoszona jest do urządzeń znajdujących się w odległości. Sprzęt pozwala z powodzeniem ładować wszelkiego rodzaju małe urządzenia elektroniczne, od smartfonów i inteligentnych zegarków począwszy, po bezprzewodowe głośniki, klawiatury, czy myszy. Co ciekawe urządzenie umożliwi ładowanie wielu urządzeń na raz, a także ładować je automatycznie bez specjalnej zgody właściciela.

Wprawdzie mamy już różnego rodzaju powierzchnie ładujące, które ładują telefony po przyłożeniu w odpowiednie miejsce. Jednak technologia WattUp różni się od nich. Dzięki niej telefon nie będzie musiał opuszczać kieszeni, czy torebki, ładowanie nastąpi automatycznie. Póki co zasięg takiej bezprzewodowej ładowarki to nie cały metr, jednak naukowcy zapowiadają, że będą pracować nad zwiększeniem zasięgu WattUp’a.

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Cyberwojna. Wojna bez amunicji?

Piotr Łuczuk

To pierwsza na naszym rynku taka książka rodzimego autora.
Opisane wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są niestety jak najbardziej realne.

 

Niestety wspaniała technologia, która pozwoli zapomnieć o konieczności podpinania kabla z ładowarką i zabierania jej w podróż, niesie ryzyko dla zdrowia człowieka. Stacja ładująca może powodować większą niż do tej pory ekspozycję na promieniowanie telefonu komórkowego. Już teraz wiadomo, że nie jest zalecane trzymanie komórki bezpośrednio przy uchu, długotrwałe noszenie telefonu przy ciele oraz rozmowa podczas jazdy samochodem.

W zeszłym miesiącu Departament Zdrowia w Kalifornii wydał wytyczne odradzające spania w pobliżu telefonów komórkowych, by nie narażać się na dodatkowe promieniowanie telefonów komórkowych, gdy ich nie używamy.  Według naukowców telefony komórkowe przesyłając dane za pomocą sygnału radiowego o niskiej częstotliwości, mogą narażać użytkowników na niezdrowe promieniowanie. Eksperci przytoczyli różne badania wykazujące wpływ promieniowania z komórek na powstawanie raka i zaburzeniami zdrowia psychicznego oraz problemami z zajściem w ciążę.

 

Źródło: naturalnews, kf

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.