W duńskich lasach ukrywają się gigantyczne trolle

W duńskich lasach ukrywają się gigantyczne trolle

 Fot: thomasdambo.com Fot: thomasdambo.com

Bezczelne trolle, górujące nad ludźmi, można znaleźć w duńskiej dziczy.

Trolle wykonane są z drewna znalezionego właśnie w mieście. Rzeźbiarz w ten sposób chce wprowadzić ludzi w świat natury. Wybierając się na spacer po duńskim lesie można dostrzec gigantycznego trolla wychylającego się zza drzewa lub wylegującego się na ziemi. Te stworzenia znane ze skandynawskiego folkloru powstały dzięki artyście, projektantowi i aktywiście Thomasowi Dambo, który rzeźbi ogromne istoty z odzyskanego drewna.

„Ludzie zawsze pytają mnie: ‘Czy trudno jest znaleźć surowiec do budowy trolli, czyli tak dużo drewna?’ Niestety, jest to bardzo łatwe na całym świecie – zdradza Dambo, który poszukiwał w okolicy drewna jako budulca od kiedy był małym chłopcem. – Teraz robię właściwie to samo, tylko na naprawdę wielką skalę i zamiast domków na drzewach są to ogromne drewniane figury”.

Rzeźbiarz ma nadzieję, że jego rzeźby pomogą docenić ludziom świat natury i nauczą ich, że „śmieci mogą być pożyteczne i spełniać niesamowitą funkcję”.

Źródło: BBC, AMa

Polska Wschodnia

Polska Wschodnia

Adam Bujak

Kiedyś były to terytoria środkowej i środkowo-zachodniej Rzeczypospolitej, dziś jest to Polska Wschodnia. Ziemia gospodarna, piękna, o urozmaiconym krajobrazie, przesiąknięta bogatą tradycją patriotyczną. Tereny te od czasów zaborów były jednak systematycznie degradowane przez okupantów, stąd przylgnęła do nich nazwa Polska B. Dziś to już na szczęście historia, gdyż ziemie te odradzają się zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i tradycje.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.