Tam, gdzie człowiek spotkał Boga

Tam, gdzie człowiek spotkał Boga

Fot. Biały Kruk / Leszek Sosnowski - Ślady stóp Jezusa Chrystusa w kościele Quo Vadis w Rzymie Fot. Biały Kruk / Leszek Sosnowski - Ślady stóp Jezusa Chrystusa w kościele Quo Vadis w Rzymie

Nie wiem, czy przywróci wiarę niedowiarkom, ale z pewnością wzbudzi wątpliwości wobec opinii ateistów, że Boga nie ma.

„Śladami Zbawiciela” to bardzo przemyślana i konkretna książka. Nie zawiera jedynie niezwykłych zdjęć Adama Bujaka z Ziemi Świętej, Rzymu i Watykanu, ale także ciekawe komentarze i opisy miejsc pióra Jolanty Sosnowskiej, miejsc, w których człowiek spotykał Pana Boga i Jezusa –Syna Człowieczego. Czytelnik, który jeszcze nigdy nie odwiedził Ziemi Świętej, dzięki tej książce pozna każdy z tych niezwykłych rejonów. Książka zaczyna się od miejsca, w którym Pan Bóg spotkał się z Mojżeszem: od Góry Synaj, na szczycie której zostało objawione Dziesięć Przykazań Bożych. „Dzisiaj tak jak zawsze, Dziesięć Słów Prawa to jedyny autentyczny fundament życia jednostek, społeczeństw i narodów. Dzisiaj, tak jak zawsze, jest to jedyna przyszłość ludzkiej rodziny. Przykazania chronią człowieka przed niszczącą siłą egoizmu, nienawiści i fałszu. Demaskują wszystkie fałszywe bóstwa, które go zniewalają: miłość własną, która odrzuca Boga; żądzę władzy i przyjemności, która niszczy porządek sprawiedliwości, poniża ludzką godność nas samych i naszego bliźniego” – pisze Jolanta Sosnowska w pierwszym rozdziale, przytaczając słowa świętego Papieża Polaka.

Dzięki „Śladom Zbawiciela” widzimy w końcu te ważne miejsca, w których działa się historia Zbawienia: Jordan, nad którym Jezus przyjął chrzest z rąk Jana Chrzciciela, Kafarnaum – miejsce nauczania Jezusa, Betlejem, Górę Oliwną, Bazylikę Grobu Pańskiego. Kluczem do tych podróży są pielgrzymki papieskie: św. Jana Pawła II, w 2000 roku, papieża Franciszka w 2014 roku, a także homilie papieskie św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W drugiej części książki poznajemy siedzibę papieży – Rzym i Watykan w świetle wydarzeń z Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego z doskonałym komentarzem J. Sosnowskiej.

Czytelnik może dojść do wniosku, że to niemożliwe: aż tyle zdjęć i bogatej treści opracowanej w przystępnym, pięknym języku można zamieścić w jednej książce, która nie jest opasłym, ciężkim albumem, ale poręczną, zgrabną pozycją?

Nic bardziej mylnego! Piękne ilustracje, bogata treść zawarta w książce o nietypowym formacie są jak najbardziej możliwe. Proszę sprawdzić, że się nie mylę. Zachęcam szczerze do sięgnięcia po tę lekturę jak najszybciej! Bo warto.  

Śladami Zbawiciela

Śladami Zbawiciela

 

Nie wszyscy mogą wybrać się osobiście do Ziemi Świętej i Wiecznego Miasta, by stąpać tam śladami Jezusa i Jego następcy – św. Piotra. Ten album pozwala dotrzeć tam każdemu, by mógł poznać je bliżej i doznać głębokich duchowych przeżyć. Wędrując po kartach książki pielgrzymujemy częściowo wspólnie z trzema papieżami – św. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.