Ryszard Legutko: Odpowiedzi węgierskiego rządu zostały po prostu wyrzucone do kosza!

Ryszard Legutko: Odpowiedzi węgierskiego rządu zostały po prostu wyrzucone do kosza!

Źródło: Biały Kruk Źródło: Biały Kruk

Europoseł PiS stwierdził, że dzisiejsza debata to kolejna odsłona ataku na demokratycznie wybrany rząd. 
„Rząd Fideszu w ciągu ostatnich dziesięciu lat cieszy się gigantycznym poparciem. Powiedziano tutaj, że nie jest to atak na węgierskie społeczeństwo, lecz na węgierski rząd. Cóż, ktoś przecież wybrał ten rząd i nie była to królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Jeżeli ten rząd wam się nie podoba, obalcie go i powołajcie w to miejsce kogoś z zewnątrz. Myślę, że Pan Timmermans chętnie by się tego podjął. A gdy już to uczynicie, zróbcie to samo z Polską, to rozwiąże wszystkie problemy” - mówił europoseł PiS.

W ocenie Ryszarda Legutki rezolucja, która jutro zostanie poddana pod głosowanie jest stronnicza i pominięto w niej zupełnie argumenty węgierskiego rządu. „Jest to typowa praktyka w tej izbie. Podobnie było też w przypadku Polski. Odpowiedzi rządu zostały po prostu wyrzucone do kosza. Nie są w ogóle brane pod uwagę”- mówił Ryszard Legutko.

Europoseł PiS przywołał przykład Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, zauważając, że rozwiązania, które chce zastosować węgierski rząd nie odbiegają od tych funkcjonujących już w innych państwach.

„Nie ma to nic wspólnego z nauczaniem, badaniami naukowymi, wolnością akademicką, swobodą myśli. W wielu państwach UE funkcja placówek zagranicznych jest bardzo ograniczona, znacznie bardziej niż przewiduje to obecne węgierskie prawo. Czemu tolerujecie określone rozwiązania i praktyki, które funkcjonują w waszych krajach a od Węgrów domagacie się zmiany ich prawa? To jest absolutnie niedopuszczalne” - stwierdził europoseł PiS.

Ryszard Legutko podkreślił, że tego typu działania są przeciwskuteczne. „W moim kraju po każdym tego typu spektaklu - czy też debacie choć spektakl to lepsze słowo w tym kontekście - okładania Polski na forum PE poparcie dla mojego rządu znacząco rośnie. Przypuszczam, że podobnie będzie w przypadku Węgier. Zatem Panie Premierze może się okazać, że autorzy tej rezolucji są najbardziej nieumyślnymi czy też może tajnymi zwolennikami Pańskiego Rządu” - powiedział Legutko.

Źródło: EKR

 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.