Barbara Bush, była Pierwsza Dama USA, jest poważnie chora, ale sprzeciwia się pobytowi w szpitalu.

Barbara Bush, była Pierwsza Dama USA, jest poważnie chora, ale sprzeciwia się pobytowi w szpitalu.

George H. W. Bush, były prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki z dawną Pierwszą Damą – Barbarą Bush na otwarciu Galerii George’a Busha w Muzeum Wojny na Pacyfiku (Teksas, USA) / Fot.: Robert D. Martinez George H. W. Bush, były prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki z dawną Pierwszą Damą – Barbarą Bush na otwarciu Galerii George’a Busha w Muzeum Wojny na Pacyfiku (Teksas, USA) / Fot.: Robert D. Martinez

Barbara Bush jest najstarszą z żyjących Pierwszych Dam USA – jest żoną 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, George’a Busha i zarazem matką 43. prezydenta US,  George’a W. Busha.

Z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i zaistonowej niewydolności serca Barbara Bush niedawno przebywała w szpitalu, jednak po serii hospitalizacji postanowiła tam nie wracać. Woli pozostać w domu, wśród najbliższych i otoczona ich opieką. Rodzina, która pełna oddania opiekuje się byłą Pierwszą Damą, otrzymuje wiele wiadomości zapewniających o modlitwie za zdrowie Barbary Bush.

Nikki Haley, amerykańska ambasador przy ONZ ,napisała na Twitterze: „Modlitwy idą do góry za kobietę wielkiej wiary, siły i niezachwianej miłości do Ameryki. Nasz kraj jest lepszy dzięki byłej Pierwszej Damie – Pani Barbarze Bush.”

Była Pierwsza Dama w Stanach jest bardzo popularna. Założyła na Florydzie fundację (Foundation for Family Literacy) zwalczającą wtórny analfabetyzm, działała także w organizacjach walczących z białaczką.


Będąc Pierwszą Damą słynęła z okazjonalnych, bezceremonialnych i niekonsultowanych ze sztabem przemówień. Jej 93-letni mąż, były prezydent USA George Bush, też boryka się z problemami zdrowotnymi. Bushowie są małżeństwem już od 73 lat. Cieszą się dziećmi, wnukami i prawnukami.


Źródło: Mirror, BT

Aktualizacja: 17 kwietnia w wieku 92 lat odeszła do wieczności była Pierwsza Dama Ameryki Barbara Bush.




Historia i Polityka

Historia i Polityka

Andrzej Nowak

Historia im dłużej trwa, tym bardziej staje się potężna bronią w rękach… nie, nie historyków. W rękach polityków. Staje się narzędziem walki często grabieżczej, często obronnej. Jest elementem tzw. wojny hybrydowej. Tak więc ten kraj, który nie prowadzi własnej, gruntownie przemyślanej polityki historycznej, ten dużo łatwiej popada w uzależnienia od innych.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.