Prezydent Andrzej Duda wręczył siatkarzom odznaczenia państwowe.

Prezydent Andrzej Duda wręczył siatkarzom odznaczenia państwowe.

Fot: flickr.com/photos/kancelariaprezydentarp / Jakub Szymczuk KPRP Fot: flickr.com/photos/kancelariaprezydentarp / Jakub Szymczuk KPRP

Jak Polska długa i szeroka wszyscy wiemy, że nasi siatkarze wywalczyli w niedzielę mistrzostwo świata.

Drużyna trenera Vitala Heynena pokonała w finale Brazylię 3:0 i tym samym obroniła tytuł sprzed czterech lat, zdobywając trzecie w historii polskiej siatkówki złoto tych mistrzostw!

Cała Polska cieszyła się z tego sukcesu; także najwyższe władze państwowe. Zaraz po powrocie do kraju podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim sportowcy oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej odznaczeniami państwowymi. Specjalnie wyróżniony został Bartosz Kurek – najlepszy zawodnik finałowego turnieju mistrzostw świata. Prezydent odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Andrzej Duda podkreślił, że zwycięstwo biało-czerwonych ma w tym roku szczególny charakter ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości.

,,To panów zwycięstwo staje się udziałem nas wszystkich, całego społeczeństwa i wielkim powodem do dumy i rozsławia Polskę na całym świecie. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Jestem za to tym bardziej ogromnie wdzięczny, że staje się to w tym roku, w tak niezwykle ważnym dla nas, Polaków, roku – stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Roku, na którym mi osobiście zależy, żeby był takim symbolem, ale nie tylko w warstwie historycznej, żebyśmy nie tylko wspominali, ale żeby on się stał takim swoistym punktem odbicia, z którego Polska wyskoczy i pójdzie dalej na drogę swojego rozwoju” – powiedział prezydent.

Oby tak dalej! Pasmo sukcesów polskich sportowców napawa nas dumą!

Obchodząc to doniosłe zwycięstwo warto sięgnąć pamięcią do historii polskiego sportu. Na przestrzeni dziejów mieliśmy wielu ciekawych i niezwykłych bohaterów, mistrzów i zwycięzców, którzy pozwalali nam celebrować sukcesy na międzynarodowych arenach sportowych.

 

Historia Sportu w Polsce - tom 1

Historia Sportu w Polsce - tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.