Święty Jan Paweł II zapamiętany „ z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach” podczas Wielkiego Tygodnia.

Święty Jan Paweł II zapamiętany „ z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach” podczas Wielkiego Tygodnia.

Wśród fotografii wykonanych przez Adama Bujaka w czasie Wielkiego Tygodnia, są zdjęcia szczególne, które kierują naszą pamięć na promieniujący obraz modlącego się Świętego Jana Pawła II. Sam papież zachęcał wszystkich, a szczególnie Polaków, do kontemplacji i wyciszenia w spotkaniu z Bogiem: „Pozostańcie wierni doświadczeniu pokoleń, które żyły na tej ziemi z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach. […] Zachowujcie jak skarb największy to, co było źródłem duchowej siły naszych ojców” (Gliwice, 15 czerwca 1999).

  Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa

abp Marek Jędraszewski

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego na nabożeństwo, które w roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.