Uczelnia Sorosa (częściowo) opuszcza Budapeszt i znalazła sobie całkiem niedaleko nową siedzibę…

Uczelnia Sorosa (częściowo) opuszcza Budapeszt i znalazła sobie całkiem niedaleko nową siedzibę…

Fot. Flickr / CEU Fot. Flickr / CEU

Central European University zapowiedział przeniesienie się w znacznej części do Wiednia.

Na Central European University (CEU), uczelni założonej przez amerykańskiego miliardera pochodzenia węgierskiego George’a Sorosa, szykują się wielkie, chociaż nie niespodziewane zmiany: od semestru zimowego 2019 r. studenci I roku rozpoczną zajęcia już  w nowej siedzibie CEU, czyli w Wiedniu. Stopniowo do stolicy Austrii przeniesie się znaczna część uniwersytetu, która zajmie budynek dawnego szpitala Otto Wagnera w 14. dzielnicy. W pełni będzie funkcjonować w Austrii już w roku akademickim 2023/2024.
Burmistrz Wiednia Michael Ludwig (SPÖ, socjaldemokracja) przyjął tę wiadomość entuzjastycznie zapewniając o „przygotowaniu serdecznego przywitania” tej „renomowanej i zorientowanej społecznie uczelni”.

CEU zachowa jednak swoją akredytację jako węgierski uniwersytet (obecnie jest akredytowany zarówno na Węgrzech, jak i w USA) i planuje prowadzić tam działalność naukową i badawczą „tak długo, jak to możliwe”. Obecnie uczelnia kształci 1200 studentów w zakresie takich kierunków jak nauki społeczne czy prawo gospodarcze – łatwo się domyślić po osobie założyciela, co kryje się pod tymi nazwami…

Data ogłoszenia wiadomości o „przeprowadzce” zbiegła się z brakiem podpisu węgierskiego rządu pod umową, która gwarantowałaby dalsze istnienie uczelni. Rektor CEU Michael Ignatieff skarży się, iż CEU „została wypchnięta siłą” z Węgier.

Źródło: Die Presse

 

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata

Andreas von Rétyi

Kim jest naprawdę? Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata.


Komentarze (2)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Ewa

    SOROS POWINIEN PODDAĆ SIĘ EUTANAZJI . ALE WIADOMO, ŻE TAKIE PRZYJEMNIACZKI TO CHCIAŁYBY ŻYĆ FOREVER!!!!! DOBRZE ,ŻE NA RAZIE NAWET PRZY JEGO FORSIE TO NIEMOŻLIWE. ALE MA DUŻO PRZESZCZEPIONYCH ORGANÓW OD MŁODZIKÓW. CIEKAWE CZY TO NIE ZAGINIONE DZIECI??

  • xbo

    Chyba pochodzenie żydowskiego!

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.