Organizacja propagująca chrześcijańską etykę seksualną wyrzucona z austriackich szkół

Organizacja propagująca chrześcijańską etykę seksualną wyrzucona z austriackich szkół

Źródło: teenstar.at Źródło: teenstar.at

Austriackie ministerstwo edukacji określa przekazywane przez nią treści jako „niepokojące” i „niezgodne z planem nauczania”.

 Jak podaje telewizja ORF, organizacja TeenSTAR, która od ponad 10 lat prowadzi zajęcia z edukacji seksualnej w austriackich szkołach, została odsunięta od dalszej współpracy z placówkami edukacyjnymi przez tamtejsze ministerstwo zajmujące się oświatą. Cóż jest tego powodem? Ni mniej, ni więcej, tylko przekazywane przez nią młodym Austriakom „kontrowersyjne” treści – mianowicie, że homoseksualizm może być uleczalny, nie należy współżyć przed ślubem, a masturbacja szkodzi poczuciu własnej wartości oraz jest nałogiem porównywalnym z narkomanią.  Innymi słowy, „chrześcijańsko-fundamentalistyczny, ultrakonserwatywny światopogląd”, jak określił to w rozmowie z ORF sekretarz organizacji Homoseksualna Inicjatywa (HOSI) z Salzburga, Paul Haller. „Pogląd, że homoseksualizm to zaburzenie tożsamości, które można wyleczyć, był już przestarzały w latach 1990.”.

HOSI zostało poinformowane o sprawie przez pedagog, która zamierzała podnieść swoje kwalifikacje za pośrednictwem TeenSTAR. Według niej organizacja „nawraca” uczniów, a propagowane przez nią treści „nie mają nic wspólnego z pedagogiką seksualną”.

 

 

TeenSTAR działa również w Niemczech, Szwajcarii i Południowym Tyrolu. W Austrii ma rekomendacje Instytutu Małżeństwa i Rodziny, związanego z Konferencją Episkopatu Austrii – co oczywiście traktowane jest jako okoliczność obciążająca… Już w październiku władze edukacyjne Salzburga poinstruowały lokalne placówki nauczania obowiązkowego, aby do czasu otrzymania informacji nie przeprowadzały warsztatów oferowanych przez TeenSTAR, natomiast 20 listopada br. austriackie ministerstwo edukacji, po wewnętrznym i zewnętrznym zbadaniu sprawy przez ekspertów, zabroniło szkołom współpracy z organizacją.

Źródło: Die Presse

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Ufne Serca. Jan Paweł II i dzieci. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Arturo Mari

Na prawie 120 fotografiach utrwalono wzruszające, niezwykłe relacje między Janem Pawłem II i dziećmi. Przez ponad 20 lat towarzyszył im okiem artysty i dokumentalisty papieski fotograf Arturo Mari. Jego zdjęcia zawierają niesamowity ładunek emocjonalny i trafiają prosto do serca. Ponadto książka opatrzona jest wspaniałymi cytatami i refleksjami Papieża Jana Pawła II na temat dzieci, pierwszej Komunii św., rodziny i małżeństwa.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.