Chorwacki wicemistrz świata odbierał srebrny medal mundialu z chorągwią swojej parafii na ramionach!

Chorwacki wicemistrz świata odbierał srebrny medal mundialu z chorągwią swojej parafii na ramionach!

Mateo Kovačić w meczu reprezentacji Chorwacji z Portugalią. Fot.: Wikimedia Mateo Kovačić w meczu reprezentacji Chorwacji z Portugalią. Fot.: Wikimedia

Kolejne piękne świadectwo drużyny chorwackiej i zawodnika Mateo Kovačica.

Mimo iż drużyna Zlatko Dalicia ostatecznie zajęła na mundialu drugie miejsce, przegrywając z reprezentacją Francji 4:2, zaskarbiła sobie wiele sympatii wśród kibiców, w tym także katolików. Wyznanie selekcjonera ekipy o roli Boga w jego życiu oraz codziennej modlitwie różańcowej obiegło światowe media i zostało wspomniane przynajmniej w jednym niedzielnym kazaniu.

Także środkowy pomocnik Mateo Kovačić złożył piękne świadectwo po finałowym meczu z Francją, zarzucając na ramiona chorągiew przedstawiającą św. Antoniego z Padwy oraz sylwetę kościoła. Tak przybrany, odebrał srebrny medal, a także pozował wraz z kolegami do wspólnych zdjęć. Wprawdzie spowodowało to docinki ze strony niektórych, jednak piłkarz wyznał później, że nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia.

Chorągiew, którą dumnie prezentował chorwacki zawodnik, pochodzi z jego rodzinnej parafii w miejscowości Sesvete, gdzie Kovačić pełnił posługę ministrancką. Później także tam poznał swoją żonę Isabel, która śpiewała w parafialnym chórze, i wziął z nią ślub. Jak sam przyznał, modli się przed każdym meczem, co daje mu siłę i inspirację do gry, a także pewność, że wszystko pójdzie dobrze. Według jego własnych słów, ma swoje słabości i zranienia jak każdy zwykły człowiek, a modlitwa i wiara pozwalają mu je przezwyciężać.

 

Źródło: Religión en Libertad, AM

 

Historia Sportu w Polsce - tom 1

Historia Sportu w Polsce - tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.